Všeobecné informácie o produkte/produktoch:

Kváskový chlieb nielen rada pečiem, ale aj veľa o  kváskovom pečení študujem. Tak som sa dočítala, že pečenie s kváskom je staré 5000 rokov. Ešte naše prababičky aj babičky z kvásku bežne piekli. Ja osobne pečiem s kváskom cca 15 rokov. Kváskový chlieb pečiem tradičný ražný do ktorého používam ražnú múku a ražný kvások, raž v menšom množstve tiež pestujem . Samotná prvotná výroba kvásku trvá 5 dní, počas ktorých ražná múka s vodou fermentuje a živé kvasinky, ktoré fermentáciou vzniknú, vytvoria kvások, ktorý sa používa namiesto droždia. Potom s prípravou chleba začínam už večer, kedy múku zmiešam s vodou a kváskom. Táto zmes kvasí 8 – 12 hodín v závislosti od teploty, na druhý deň primiešam múku, soľ, rascu a vodu podľa potreby a poriadne ručne vymiešam cesto, po hodine ešte poriadne premiesim a dám do ošatky. Cesto kvasí 2 – 4 hodiny v závislosti od teploty. Upečiem, ešte horúci potriem studenou vodou.  Pri pečení používam aj kúsky usušeného cesta, ktoré podporuje kvasenie. Túto starú technológiu používam aj pri bezlepkovom kváskovom chlebe, s mojou receptúrou. Jeho základom je mak, tekvicové semienka, slnečnicové semienka, celozrnná pohanková múka, ľanové semienka, skorocelové semienka.  Časť surovín, niekedy všetky, pestujeme, samozrejme bez použitia chémie.

Informácie o výrobcovi

Žijem v krásnom prírodnom prostredí Katarínskej Huty, kde z čistých produktov ( v bio kvalite) našej lesnej záhrady , na kurzy kváskovania kupujem múky vhodné na kváskovanie. Kurzy  pečenia tradičného kváskového novohradského chlebíka robím po celom Slovensku a veľmi  sa teším , keď sa okruh kváskovačov rozširuje

Predajné miesto:
Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode.

Ďalšie predajné miesta:

Trhy v mestách a obciach: Lučenec, Banská Štiavnica ( Vianočný jarmok v Banskom múzeu a Festival kumštu a remesiel), Súdovce ( Milý malý trh), Svätý Anton ( pri starom Hostinci), Brhlovce ( pri kamenných obydliach), Bohunice ( pri Vodnom mlyne), Kokava nad Rimavicou ( Remeselná ulička na Kokavskom Koliesku ).

https://www.facebook.com/tvorimsrdcomlijus/

 
this is a subheading

This is a Heading

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Massa sapien faucibus et molestie ac. Nulla facilisi morbi tempus iaculis urna id volutpat. Sit amet justo donec enim diam vulputate ut.

© Copyright produktnovohrad