Informácie o výrobcovi
V obci Želovce sa nachádza grófsky kaštieľ, ktorý patril rodu Zichyovcov. Popri pestovaní viniča, pestovali aj čierne ríbezle, z ktorých vinárski majstri vyrábali víno proti chudokrvnosti.
V roku 1948 vznikla v areály kaštieľa Poľnohospodárska škola, ktorá pokračovala v tradícii výroby vína nielen z čiernych ríbezlí, ale aj z ostatných pestovaných ovocí. Na tradíciu výroby ríbezľového vína sme sa snažili nadviazať aj my.
V roku 2003 sme vysadili 3 hektáre čiernych ríbezlí slovenských odrôd. Neďaleko našej obce leží „Údolie želovských pivníc”, kde sa nachádza vyše 90, do tvrdého piesku vytesaných, pivníc. Ich vznik siaha až do obdobia ranného stredoveku.
V jednej z nich sme založili malé netradičné rodinné vinárstvo, v ktorom vyrábame vína z čiernych ríbezlí s medom. Naše vína dosládzame repkovým medom pri kvasení.
Ponúkame vína: suché, polosladké, fľašované aj sudové. Vo vynovených priestoroch našej pivnice celoročne prebiehajú degustácie a posedenia pri hudbe, ochutnávke syrov z neďalekej farmy a našom víne.

Predajné miesta
priamo u výrobcu, trhy a jarmoky
FB: facebook.com/vinogabor
ING: instagram.com/vinarstvo_gabor/

 

© Copyright produktnovohrad