Všeobecné informácie o produkte/produktoch:

Hlinené nástenné plastiky a obrazy z hliny

Hlina nepálená - takzvané blato, je úžasný materiál ktorí poznali už naši pradedovia. V súčasnej dobe sa znova navracia, hlavne v podobe hlinených omietok. Ako výtvarný materiál je hlina nepálená stále málo známa. Je to ekologický materiál, ktorý neobsahuje žiadne chemické prísady ani umelé farbivá a práca s ňou, je úžasným zážitkom.

Hlinené nástenné plastiky a obrazy z nepálenej hliny obzvláštnia  a spríjemnia každý priestor, či už moderný alebo  tradičný. Hlinu je možné aplikovať na akýkoľvek podklad.

Nyjamaja využíva hlinu  predovšetkým lokálnu. „Prechádzať sa po krajine, zbierať  hliny, miešať ich a pripravovať zmesy, až po konečné ťahy , to všetko je tvorba obrazu.  Posvätný proces, ktorý veľmi rada znovu a znovu podstupujem. “

Informácie o výrobcovi

Nyjamaja/ Mária Janštová,  sa aktívne venuje vlastnej výtvarnej tvorbe už od mala. Strednú školu navštevovala na Škole úžitkového výtvarníctva v Kremnici v odbore Reštaurovanie štukovej výzdoby a ukončila magisterské štúdium na Pedagogickej fakulte UMB v Banskej Bystrici na katedre Výtvarnej kultúry.  S hlinou nepálenou pracuje a tvorí od roku 2012.

,,Súčasný svet je presýtený umelými predmetmi a nie každý už dokáže vnímať krásu čistých tvarov a prírodných materiálov. Mojou snahou je, aby sa ľudia pri pohľade na moju tvorbu znova prepojili so zemou, aby sa dobili tou pradávnou silou Zeme-Matky. Aby sme znova pocítili svoje korene, poďakovali zemi za všetky jej dary a aby sme sa k nej opäť začali správať s pokorou a úctou ako tomu bolo kedysi.“

Pri tvorbe využíva rôzne kreatívne postupy a techniky, s citom pre daný priestor a s rešpektom pre čisté vyznenie tohto živého materiálu.

Ponúka dekorovanie stien v súkromných a verejných priestoroch, hlinenú tvorbu na závesných obrazoch a realizuje výtvarné dielne pre verejnosť.

Predajné miesto:

Môžete ju kontaktovať na jej internetovej stránke www.nyjamaja.com                                                                                                                                         alebo na Sashe a tiež  FB,  kde ju nájdete pod menom: Nyja Maja


Ďalšie predajné miesta:

rôzne podujatia, trhy a jarmoky.

 

© Copyright produktnovohrad