magdaléna krchňáková

ovocie z madačky z "harmonickej záhrady"

Ovocie z Madačky z "Hamornickej záhrady"

Prvé zmienky o pestovaní ovocných stromov na našom pochádzajú zo 14.storočia. Prevažná časťovocných stromov sa pestovala v záhradách, v sadoch , alebo v lesných porastoch. Ovocie je významnou zložkou výživy. Obsahuje veľké množstvo zdraviu prospešných látok.

 Informácie o výrobcovi

Prvé poznatky o pestovaní ovocia som získala od rodičov. Poznatky som si prehĺbila štúdiom so zameraním na záhradníctvo. Ovocie pestujem na Madačských lazoch. Využívam prvky permakultúry. Ovocie nestriekam chemikáliami a nehnojím umelými hnojivami.  Zameriavam sa najmä na pestovanie bobuľového ovocia a menej rozšírených druhov ovocia. V mojom sade rastú jablone, hrušky, duly, slivky, hrozno, černice, červené a čierne ríbezle, egreše, čučoriedky, arónia, josty, zemolez, baza.  Záhony sú doplnené bylinkami a zeleninou.

Ovocie sa snažím spracovať čo najšetrnejšie, bez použitia konzervačných látok, s minimálnym podielom cukru.  Z ovocia vyrábam rôzne produkty. - 100% šťavy, džemy,kompóty, pečený čaj. Moje najobľúbenejšie sú šťava z čiernych ríbezlí, pečený dulový džem a viacdruhový ovocný pečený čaj z jabĺk, hrušiek, malín, ríbezlí a josty

Predajné miesto

Fb Harmonická záhrada

jarmoky, regionálne trhy, priamo u výrobcu

© Copyright produktnovohrad