Martina Ilčíková                                                                  DEKORATívne  sviečky zo včelieho vosku

 

Martina Ilčíková -Dekoratívne sviečky zo včelieho vosku

Včelí vosk je jedným z produktov včely medonosnej, ktorá prostredníctvom žliaz na spodnej strane bruška medzi 3 a 6 článkom produkuje šupinky. Tie potom použije k výstavbe plástov.  Síce je menej známy a využívaný v našom každodennom živote, význam včelieho vosku je známy dlhé stáročia. Používal sa v starovekom Egypte pri balzamovaní múmií, v rímskej ríši na uchovanie ohňa, atď. Aj v súčasnosti má včelí vosk širokospektrálne využitie v každom významnom odvetví hospodárstva. Vosk nie je škodlivý pre ľudský organizmus. Sviečky zo včelieho vosku horia pomalšie, nečmudia a nevylučujú toxické látky, keďže ide o prírodný produkt. Počas horenia vytvárajú príjemnú medovú vôňu a atmosféru. Pôsobia priaznivo aj na dýchacie cesty.

 

Informácie o výrobcovi:

Martina Ilčíková sa k výrobe sviečok dostala vďaka starému otcovi, ktorý choval včely skoro celý život. Po ňom toto remeslo prebral jej otec. K výrobe sviečok používa ich 100% včelí vosk, ktorý získavajú recyklovaním z plástov, ktoré sú nevhodné pre ďalšie plodovanie a použitie vo včelstvách, z plastov poškodených pri manipulácií. Mnoho ďalšieho vosku získavajú zo stavebných rámikov, z diela z oplôdniačikov, rôznych odrezkov z vlastných včelstiev. Z vosku vyrába Martina voňavé a hlavne prírodné sviečky rôznych tvarov a veľkostí. 

 

Predajné miesto:

Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode.

Ďalšie predajné miesta:

Trhy a jarmoky

Kontakt priamo cez FB – pod menom Martina Ilčíková

t.

© Copyright produktnovohrad