Všeobecné informácie o produkte/produktoch
Textilná výroba z prírodných materiálov ako ľan, bavlna, konope so snahou klásť dôraz na kvalitu, nie kvantitu vlastnej remeselnej textilnej výroby s minimalizovaním odpadov. Ručne tkaný ľan a konope je využívaný pri výrobe vreciek na pečivo a chlieb ako zdravá alternatíva jeho uskladnenia, inšpirovaná našimi starými rodičmi. Je dotváraná ručnou alebo strojovou výšivkou. Vyrábajú sa vo veľkostiach podľa potrieb zákazníka. Ľanové, konopné tašky, vaky, bylinkové vrecká a prestieranie sú dotvorené ručne maľovanou krajinkou, bylinkou alebo dekorom novohradskej - haličskej hrnčiny, charakteristickej tenkým zvonivým črepom, jednoduchou štylizovanou lineárnou výzdobou, zemitou farebnosťou, harmóniou farieb. Zo 100 % bavlny a tenkého ľanu sú šité zásterky bohatých i jednoduchých strihov, taktiež i posteľné obliečky podľa požiadaviek zákazníkov. Nadbytočný materiál je využívaný na výrobu obalov na knihy alebo aplikovaný na rôzne výrobky. Pre skrášlenie domovov i obdarovanie blízkych sú v ateliéri k dispozícii filcové ručne vyšívané a korálkami dotvorené ozdoby.

Informácie o výrobcovi
Monika Tokajová sa textilnej výrobe venuje od roku 2008 vo svojom ateliéri na vidieku v Uhorskom. Predchádzali tomu roky šitia ako záľuba popri zamestnaní. Pokračuje tak v dlhoročnej rodinnej tradícii . Zúžitkováva ľan a konope, ktoré vypestovali a ručne tkali jej predkovia, ale i obyvatelia Novohradu. Bavlnu kupuje v rámci EÚ, vyrábanú v ľudsky dôstojných pracovných podmienkach.  Jej snahou je spracovávať textil a textilný odpad s rešpektom k ľuďom a k životnému prostrediu.

Predajné miesta
Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode.
Ďalšie predajné miesta:
https://www.sashe.sk/MonAtelier
https://www.facebook.com/MonAtelier/
Predávam na folklórnych festivaloch v Terchovej, vo Východnej, remeselných trhoch po celom Slovensku, napr. v Bardejove, Skalici, Slovenskej Ľupči, Topoľčanoch, Nových Zámkoch, Košiciach, vo Zvolene , v Poltári, na jarmoku a furmanských pretekoch v Lučenci a na Sashe trhoch v Bratislave v Starej Tržnici.

© Copyright produktnovohrad