ING. PAVEL KOVÁČ - SLOVENSKÁ MEDOVINA

Všeobecné informácie o produkte/produktoch:

Je až neuveriteľné, koľko zdravia a osohu nám prinášajú včielky. Tieto malé stvorenia sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života, najmä potravinového reťazca , lebo bez ich pomoci by sme sa nedočkali žiadneho ovocia. Vďaka ním máme produkty viac ako prospešné pre naše zdravie – med, propolis, materská kašička, vosk, včelí peľ a medovina. Medovinu podľa kroník pili už starí Slovania. Medovina je lahodný alkoholický nápoj vyrobený z medu a vody, ktorý obsahuje veľa vitamínov a minerálnych látok obsiahnutých vo včelích produktoch. Je to čisto prírodný produkt. Po dosiahnutí 12% alkoholu musí byť číra, mať iskru a správnu chuť. Blahodárne účinky predovšetkým na zažívacie ústrojenstvo. Môže sa piť aj teplá cca 50 ◦C, nesmie však prejsť bodom varu. Do studenej a teplej medoviny je dobré pridať koliesko citrónu.  

Informácie o výrobcovi:

Ing. Pavel Kováč sa venuje včeláreniu už 39 rokov, ako sa priženil do včelárskej rodiny v Želovciach. V roku 1995 prevzal firmu ORKO od svokrovcov a založil si vlastnú živnosť na predaj a výrobu včelích produktov. Po odchode do dôchodku v roku 2017 živnosť zrušil a venuje sa včeláreniu už len v malom množstve.

Predajné miesto:

Priamo u výrobcu po predchádzajúcej dohode. Ďalšie predajné miesta: Jarmoky ľudových remesiel a tradícií v rámci Slovenska

© Copyright produktnovohrad