Sklodekor Szilágyi

Všeobecné informácie o produkte/produktoch:

Maľovanie , gravírovanie a dekorovanie skla

Okolie Lučenca patrí medzi kraje s tradíciou výroby, maľovania a gravírovania z 18.storočia. Lesy medzi Detvou, Lučencom a Tisovcom poskytovali palivo pre vyše dvadsať sklárskych hút. V Zlatne, Málinci či Cinobani si miestne rodiny odovzdávali remeslo brúsiča či fúkača skla z generácie na generáciu až do čias socializmu. Aj po revolúcii zamestnával poltársky Slovglass takmer dvetisíc ľudí.

Výroba v našej dielni spočíva v ručnom maľovaní dekorov s technikou vysokého smaltu a nanášaním farieb.Pri práci používame 12% 24-karátové zlato. Výrobky sa vypaľujú v elektrickej peci pri teplote okolo 530 °C. Na maľbu skla sa používajú aj drahé kovy – zlato, striebro, platina. Vypaľovacia farba obsahuje: farbivo, tavivo, kalivo, olovo, keramický prášok.
V dielni sa v malých sériách maľuje a gravíruje na výrobky zo skla. Výroba začína prípravou dovezeného polotovaru – výrobky zo skla. Sklenené výrobky sa musia dôkladne vyčistiť, odmastiť a pripraviť na samotné maľovanie. Sklo sa maľuje vypaľovacími farbami a drahými kovmi. Po maľovaní sklenených výrobkov sa tieto uložia do vypaľovacej pece. Po vypálení sa tieto výrobky skontrolujú a pripravia na expedíciu k odberateľovi.

Sklo sa gravíruje ručným elektrickým gravírovacím prístrojom.

Informácie o výrobcovi

Sme mladá firma so sídlom v Lučenci. Zaoberáme sa maľovaním , dekorovaním a gravírovaním skla. Naša výroba sa orientuje na maľovanie širokej škály tvarou, rôznych farieb úžitkového, dekoratívneho skla, stužkových pohárov, svadobných  čaší,  reklamné sklo, logá firiem, erby miest, znaky Slovenska a iného. Vyrábame moderné ale aj tradičné dekory .  Zákazníkovi  dokážeme vyrobiť dekor na želanie, podľa jeho vlastnej predlohy.

Predajné miesto:
Výroba je priamo na adrese Firmy  SKLODEKOR-SZILÁGYI s.r.o, A.S.Puškina 2127/11 Lučenec 98401

Ďalšie predajné miesta: OD Prior Lučenec, Železiarstvo Turek LC, Valent Zlaté moravce, Polča Bohemia Prešov, Leg KOVO Tornaľa, Karabelly B.Štiavnica, Rozličný tovar Dudince, atď ...

© Copyright produktnovohrad