Zoltán Ďurčík – Agrofarma

Meno a priezvisko/Názov : Zoltán Ďurčík – Agrofarma

Adresa/Sídlo : Ľadovo 4866, 98401 Lučenec/Halič-Telka 399, okres Lučenec

Telefonický kontakt: 0908963074

E-mail: durcik.agro@gmail.com

Všeobecné informácie o produkte/produktoch:

Celozrnná múka a celoznné cestoviny ( Živá múka a Živé cestoviny)

Múku melieme výhradne z našej rastlinnej produkcie. Vlastný kamenný mlyn máme na farme Halič-Telka 399.

Cestoviny vyrábame zo pšeničnej „živej múky“. Vyrábame druhy ako penne, kolienka, široké rezance, niťovky , slovenskú ryžu. Vieme tiež vyrábať plnené ravioly napr. s tvarohom, lekvárom, bryndzou, mäsom a pod. , tiež so živej pšeničnej múky.

Názov „Živá múka“ sme dali preto, lebo pšeničné a ražné zrno má obal, tzv. otruby, ktoré vznikajú pri mletí bežných múk a tieto otruby sa dávajú hospodárskym zvieratám. A to je chyba, ako aj to, že v každom zrnku je klíček, ktorý sa tiež odstraňuje z bežných múk. Obal zo zrnka obsahuje mnoho prospešných látok a vlákniny, ktoré človek potrebuje ku svojmu zdraviu. Klíček obsahuje enzýmy, ktoré stimulujú zdravie človeka. Tieto zdraviu prospešné látky nenájdete v bežných pečivách vyrobených z bielych múk. Preto vznikajú aj rôzne choroby ako celiakia, obezita … Je i známe, že najlepší kvások je z celozrnnej ražnej múky.

Obilniny pestujeme environmentálnym spôsobom, čo najmenej využívame pesticídy. Hnojíme maštaľným hnojom, máme veľkú živočíšnu výrobu.

Celý výrobný proces všetkých výrobkov prebieha na našej farme Halič-Telka.

Informácie o výrobcovi :

Poľnohospodárstvom sa zaoberáme o roku 1991. Zaoberáme sa pestovaním plodín ako pšenica, raž, tritikal, kukurica, repka, sója , jačmeň , chovom hovädzieho dobytka na mlieko aj mäso, máme mliečny automat , chovom brojlerových kureniec na mäso. Od roku 2020 sme rozšírili výrobu o mlyn a cestovináreň, Hospodárske stredisko sa nachádza v časti Halič-Telka, okres Lučenec

Predajné miesto

po dohode - Halič, časť Telka 399 ( hospodárske stredisko )

Ďalšie predajné miesta

potraviny, obchody so zdravou výživou , jarmoky, tržnice, pekárne, pekárenské obchody

© Copyright produktnovohrad